نامموبایل موتورولابرای افراد بسیاری یک خاطره است شاید بسیاری از دوستداران گوشی هوشمنداولین موبایل خود را از این کمپانی خریداری کرده باشند :

شرکتموبایلموتورولایک شرکت مخابراتی چند ملیتی است که در سال ۱۹۲۸ در شامبورگ، ایلینوی با نام Galvin Manufacturing تاسیس شد. این شرکت اوایل در طراحی و فروش تجهیزات بی سیم شبکه مثل ایستگاه های مبتنی بر انتقال سلولی و تقویت کننده های سیگنال فعالیت میکرده است. این شرکتموتورولابا تولید رادیوهای مخصوص ماشین معروف شد و بعد از آن با نامموتورولا شناخته شد. کلمه ی موتورولابا یکپارچه کردن دو کلمه ساخته شده است. کلمه ی <> که نشان دهنده ی موتور ماشین است و <> که از ویکتورلا گرفته شده است. شرکتموتورولااختراعات بسیاری را در زمینه ی فناوری های مرتبط با رادیو نشان داده و باعث انقلاب در صنعت رایانه ها شده است. این شرکت در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ مبلغ ۴.۳ میلیارد دلار از دارایی خود را از دست داد. به همین علت در ژانویه سال ۲۰۱۱ به دو شرکت موتورولاموبیلیتی (Motorola Mobility) و موتورولا سلوشنز (Motorola Solutions) تقسیم شد. موتورولا سلوشنز به عنوان جایگزین اصلی شرکت شناخته می شود.

تاریخچه موبایل موتورولا بخش اول

نگاهی به داستان شکل گیری برند موتورولا

داستان راه اندازی این شرکت از جایی شروع می شود که دو برادر به نام های پاول گالوین و جوزف گالوین تصمیم می گیرند یک شرکت ورشکسته به نام Stewart Battery را بخرند. آن ها این شرکت و تجهیزاتش راکه در زمینه حذف باتری فعالیت می کرد را در یک حراجی و به قیمت ۷۵۰ دلار خریداری کردند. آن دو برادر نام شرکت را به Galvin Manufacturing Corporation تغییر دادند و با سرمایه ی ۵۶۵ دلاری و ۵ کارمند کار خود را شروع کردند. نخستین محصول این شرکت دستگاه هایی به نام battery-eliminator بودند. این دستگاه کمک می کرد تا رادیوهای خانگی بی نیاز به باتری و با مصرف جریان برق بتوانند کار کنند.ارتقا تکنولوژی رادیو با سرعت بسیار در حال رشد بود و در نتیجه مصرف این دستگاه بعد از مدتی از بین رفت. در آن زمان نصب رادیو داخل ماشین در حال رونق پیدا کردن بود و در نتیجه پاول گالوین از مهندسان خود خواست رادیوهای قیمت پایین طراحی کنند که بتوان از آن ها در وسائل نقلیه استفاده کرد. بدین ترتیب تیم او موفق شد در سال ۱۹۳۰ رادیوهای مورد نظر خود را با نامموتورولابه بازار عرضه کند. این محصول نخست در اختیار اداره پلیس قرار گرفت و به اندازه ای مورد توجه قرار گرفت که از آن به بعد همه این شرکت را با نامموتورولامی شناختند.

تاریخچه موبایل موتورولا بخش اول

تعدادزیادی از محصولات بعدی شرکت نیز با سیستم رادیو در ارتباط بودند.موتورولا در سال ۱۹۴۰ اولین واکی تاکی بی سیم دنیا را طراحی کرد. این محصول در جنگ جهانی دوم در دست ارتش آمریکا قرار گرفت. مدتی بعد در سال ۱۹۴۳ شرکت موتورولا عمومی شد و در سال ۱۹۴۷ نخستین تلویزیون های ۷ اینچی این برند به نام Golden View به بازار آمد. در همین سال اسم رسمی شرکت بهموتورولاتغییر کرد.

در سال های بعد شرکت موتورولا به رشد خود ادامه داد. این شرکت اولین شعبه ی خود را در سال ۱۹۵۲ برای ساخت رادیو و تلویزیون در شهر تورنتو کانادا افتتاح کرد. در آن زمان درخواست برای تولید تجهیزات سرگرمی خانه هابسیازبود و به همین علت موتورولا برای درست کردن دستگاه های جدیدی به نام فونوگراف (گرامافون) استریو تلاش کرد. نخستین فونوگراف این برند در سال ۱۹۵۸ به بازار عرضه شد و مورد توجه همه قرار گرفت.

سفر کردن به فضا

سازمان ملی هوانوردی و فضا یا به اختصار ناسا در سال ۱۹۵۸ با پروژه ی Explorer 1شروع به کار کرد. شرکتموتورولااز همان سال همکاری خود را با ناساآغاز کرد. این شرکت به مدت ده ها سال تجهیزات رادیویی اکثر فضاپیماهای ناسا را تولید می کرد. صدها نفر از مهندسان موتورولا در ماموریت معروف آپولو ۱۱ برای طراحی، تست و تولید قطعات الکترونیکی پیشرفته با ناساکار کردند. نیل آرمسترانگ نخستین فضانوردی بود که در سال ۱۹۶۹ بر روی کره ی ماه قدم گذاشت. او بعد از فرود روی ماه با استفاده از تجهیزات موتورولا پیام <<قدم کوچکی برای من و قدم بزرگی برای بشریت>> را به زمین فرستاد.

این شرکت در سال ۱۹۷۴نخستین ریز پردازنده ی ۸ بیتی خود را که در محاسبات و ساخت بازی های ویدئویی به کار می رفت، به بازار نمایش داد. Motorola در همان سال تولید تلویزیون های خود را به یک شرکت ژاپنی به نام Matsushita یعنی پدر شرکت Panasonic فروخت. شرکت موتورولا در سال ۱۹۸۰ نسل بعدی ریز پردازنده های ۳۲ بیتی را به بازار عرضه کرد. این محصول انقلاب بزرگی در صنعت رایانه ها بود و شرکت هایی مانند Apple، Commodore، Atari، Sun و Hawlett Packard محصولات پرقدرت خود را باکمک همین ریز پردازنده به بازار عرضه کردند.

در این مقاله با چگونگی شکل گیری برند موتورولا وراه اندازی آن توسط برادران گالوین ومحبوبیت آن دربین مردم وخریدموبایل موتورولاآشنا شدیم.

بررسی تعدادی از موبایل های موتورولا را در لینک های روبرو می توانید انجام دهید :بررسی تخصصی موبایل موتورولا-وان اکشن-بخش اول -خرید موبایل موتورولا- معرفی وان اکشن و z3

خرید موبایل موتورولا- معرفی وان ویژن و g7

خرید موبایل موتورولا- معرفی وان اکشن و z3

بررسی تخصصی موبایل موتورولا-وان اکشن-بخش دوم

بررسی تخصصی موبایل موتورولا-وان اکشن-بخش دوم

خرید موبایل موتورولا- موتورولا ریزر

خرید موبایل موتورولا- موتورولا ریزر

تاریخچه موبایل موتورولا بخش اول

شرکت ,سال ,موتورولا ,های ,ی ,بازار ,در سال ,خود را ,این شرکت ,به نام ,به بازار

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


House of horror1 تولیدی قابلمه گرانیتی webdev آوینا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. افسانه پالاش (وکیل پایه یک دادگستری) فروشگاه محصولات ديجيتال Brenda's game Travis's receptions وکلاي ايران معلم لینک